Folk-rocková skupina Asonance se specializuje na skotskou a irskou lidovou hudbu

Repertoár: Skotské a irské lidové balady, lyrické písně, milostné písně, námořnické písně, irské a skotské lidové melodie v instrumentálním provedení (jig, reel, hornpipe, air apod.), v širším kontextu jakékoli písně a skladby britské lidové tradice.

 

Historie

2022

Už napořád bude začátek tohoto roku zahalen do černé. 16. ledna naprosto nečekaně zemřela Hanka.

Je potřeba se však dívat dopředu. Asonance začala koncem jara zkoušet s novou zpěvačkou, Petrou Sladkou.

2020-21

Jak jinak tato podivná léta označit než Covidová. Snad (doufejme) jediná dvě. Nebo jich bude víc? Nikdo neví, ale všichni věří. Pouhých šest hraní za rok 2020 ve dvou dávkách: před první vlnou a mezi vlnami. A hlavně si člověk uvědomí, že mu chybí nejen ta muzika, ale i to setkávání.  

2018-19

Nahrávací dvouletka. Práce na novém albu Návrat krále postupují dle osvědčeného schématu: výběr písní, jejich aranž, nacvičování a v poslední době i osvědčená taktika: přehrávání těch největších kandidátů na desku na koncertech. Složení alba postupně krystalizuje, k těm už dříve vytipovaným a dokonce už i nějakou dobu veřejně hraným přibývají nové - ty, které si jako poslední zajistily místo na CD už pak čekají na svou premiéru před lidmi až na dobu těsně kolem vydání CD. Aby taky na něm bylo něco nového i pro věrné posluchače. Nedlouho před křtícím koncertem má premiéru La Rochelle, dva týdny před ním v Budějovicích Tvá jediná. Křest proběhl 10. prosince v pražské Hybernii a kmotrem se opět stal Vašek Rout. Obdaroval nás nejen dvanáctiletou whisky, ale i slušivými kulichy na památku slavného křtu před zraky téměř 850 diváků ve vyprodaném sále. CD se líbí, hodně lidí ocenilo jeho grafickou úpravu. (johana@signatura, díky za skvělé zpracování Honzova námětu). Rok 2019, přestože se v něm finišovalo s CD i zpěvníkem, patřil k těm koncertně vydatnějším - 21 vystoupení je spíše asonanční nadprůměr. Celkové počítadlo vystoupení se zastavilo na číslici 565.    

2017

První část roku zaplňují tradiční koncerty (Gong, Mlejn, Městská knihovna), ale také některé nové destinace (Klub Slavie v Českých Budějovicích). Skupina postupně představuje novinky sezóny, kterých přibývá pomalu, ale jistě. A až jich bude víc než nějakých 10 či 12, určitě se zase ponoří do nahrávacího studia. 27. května vstupuje ve stav manželský Klára Lašťovičková, které se přijetím nového příjmení McMahon daří významně snížit počet interpunkčních znamének ve svém jméně.

2016

S počátkem roku končí svoji činnost Bratrstvo Keltů Tomáše Křivánka. S díkem za dlouholetou spolupráci se tak loučíme s výhradním distributorem všech našich produktů a připravujeme se na nové schéma jejich distribuce. S tím souvisí i změna kapelních stránek a jejich filozofie... nové (v pořadí již třetí) webovské stránky dáváme do provozu v březnu 2016. Zároveň s tím po důkladné revizi všech vystoupení zjišťujeme se zadostiučiněním, že se blíží naše pětisté veřejné vystoupení. To na kapelu, která nikdy moc nevystupovala, není špatné. smiley Vystoupení se uskutečnilo 28.9. v Uhříněvsi. Dne 1.10. 2016 se vdala flétnistka Anežka Kufová, známá nyní pod příjmením Trnková. Vrcholnou událostí podzimu se stalo vystoupení 29.11. v pražské Hybernii. Na koncertu ke čtyřicetinám skupiny vystoupila také zakládající sestava, která svými třemi písněmi ze staršího repertoáru Asonance potěšila vyprodaný sál. Při tomto koncertu se také představili dva noví členové skupiny, Daniela Vránová (flétna) a Jan Doležal (bicí). Tradiční konec roku a vyprodané Semilasso - třešinka na dortu dalšího úspěšného roku.

2015

Opět trochu více koncertujeme (když se natáčí album, je to vždy souboj s časem a koncertování trochu trpí), dostáváme se zase na 23 představení za rok, což je takový asonanční standard. Podvacáté v řadě (což znamená na všech ročnících bez výjimky) skupina vystoupí na Beltine a se smutnkem se od Tomáše Křivánka dozvídá, že 20. ročník Beltine byl také posledním, který zorganizoval. Je také potřeba představit lidem nové album - koncertní program roku 2015 obsahuje až na jednu všechny písně z "Tesaře". S překvapením zjišťujeme, že na podzim 2015 vstupujeme už do své 40. sezóny - to to letí... A... možná ne překvapivě, s ohledem na předchozí konstatování, připravujeme a aranžujeme další sadu nových písní, zárodek budoucí desáté desky. Rok končíme opět ve vyprodané Hybernii a před vyprodaným Semilassem - tam už zazní dvě z těch nových, "posttesařovských".

2013-14

Se skupinou se v průběhu této doby po téměž 35 letech postupně loučí Denisa Vondráčková, jejíž pracovní vytížení jí nejprve nedovoluje se skupině plně věnovat, což po čase sama vyřeší odchodem na asonanční "lavičku". Jinak je dvouletka ve znamení přípravy nového alba. Skupina tentokrát představuje téměř všechny písně nejprve koncertně a nechává tak jejich podobu "uzrávat". Nahrávání v domácím studiu tak probíhá postupně a album vzniká téměř rok. Finálních mixů se opět ujímá Richard Tomíček, pěkný obal navrhne a připraví Johana Kratochvílová, autorka i obalu předchozího alba. Slavnostnímu křtu devátého řadového alba skupiny "Tesař z Nazareta" tleská dne 10.12.2014 vyprodaná pražská Hybernie. Brněnský křest se odehraje o týden později, 17.12.2014 v Semilassu. Kmotry jsou tentokrát známý hráč na skotské dudy Vašek Rout (v Praze) a Vilda Dvořák (v Brně), šéf C.K. Kudrna.

2012

Rok 2012 zůstane už pro Asonanci navždy rokem smutku. Dne 26.5.2012 krátce před devátou hodinou večerní zemřel v českobudějovické nemocnici na následky autohavárie, která se stala týž den, náš bubeník Aleš Zimolka. Aleš zůstane v našich vzpomínkách nejen jako poctivý muzikant a excelentní bubeník, ale především jako kamarád, kumpán a rovný chlap. Skupina přerušuje na tři měsíce svou koncertní činnost a obnovuje ji až na srpnovém Lughnasadu na hradě Veveří u Brna. Místo za bicími zaujímá bubeník pražského SOČR David Růžička. Konec roku prináší přípravné práce na písních pro nové album, jehož vydání je plánováno na rok 2014.

2011

Na jaře přerušuje spolupráci se skupinou z důvodů odjezdu na dlouhodobý pobyt v zahraničí Anička Rábová. Novou flétnistkou se stáva Anežka Kufová, která už s Asonancí hostovala v roce 2010. Asonance v létě poprvé (a doufáme že ne naposled) vystoupí na Skotských hrách na Sychrově. Skupina se přes léto začíná připravovat na vrchol sezóny – velký slavnostní koncert k 35. výročí založení skupiny, který se uskuteční 20.11.2011 ve velkém sále pražské Lucerny. To, že Asonance vyprodala velký sál pražské Lucerny, zůstane jedním z vrcholů historie skupiny, která se vždy považovala a stále považuje za amatérskou.

2010

Asonance vydává dne 11.4.2010 na DVD dva videoklipy režiséra Pavla Dražana, k písním Čarodějnice z Amesbury a Dva havrani. Od téhož dne jsou také k mání trika s emblémem Asonance. Zbytek roku je pak kromě tradičního vystupování zejména ve znamení prací na osmém řadovém albu skupiny. Vše vyvrcholí 2.11.2010, v KC Vltavská v Praze, kde je album „Království Keltů“ pokřtěno, stejně jako stejnojmenný zpěvník k němu. Kmotrou alba se stala ředitelka Country rádia Věra Sýkorová. Asonance toto své album slavnostně představí ještě dvakrát: v českobudějovické Bazilice 7.12.2010, a na brněnském křtu 15.12.2010 v Semilassu, kde album pokřtí Jiří moravský Brabec.

2009

Česká televize natočila na Beltine 2009 vcelku zdařilý medajlónek tohoto festivalu, ve kterém značná část patří i skupině Asonance. Pořad byl vysílán ve druhé polovině května v pořadu Na moll, k vidění je na serveru ČT, v archivu zmíněného pořadu. Rozpracovány jsou první dva (hrané) videoklipy skupiny a finišují přípravy nového alba. Jinak hrajeme, hrajeme a hrajeme, což jsou tři naše nejoblíbenější činnosti.

2008

Skupina připravuje živé DVD „30 let na pódiu“, které je záznamem výročního koncertu z 11.11.2007 v ND Smíchov. Kromě hraní v tradičních lokalitách stojí za zmínku vystoupení na některých význačných festivalech jako je Lochotín, Okoř se šťávou, Zahrada, Beltine, Lughnasad, Prázdniny v Telči atd. Ve středu 5.11.2008 zmíněné živé DVD pokřtí Tomáš Křivánek na tradičním výrocním koncertě Asonance, který se koná opět v ND Smíchov.

2007

V květnu se vrací z Irska Klára a spolu s Aničkou vytvoří flétnovou sekci. Skupina objíždí některé letní festivaly (Telč, Lughnasad Veveří, Třeboň, Horácký džbánek, Hauenštejn). Začíná se pozvolna nacvičovat nový koncertní repertoár, který bude základem pro další album. V létě vrcholí práce na novém zpěvníku k albu Jestřáb, vydávaném tentokrát až dodatečně který je dokončen v září. Podzim je ve znamení vyprodaných sálů, zejména 760 diváků na výročním koncertě skupiny ve smíchovském Národním domě (11.11.2007) působí impozantně. Na tomto koncertu je představen zpěvník k albu Jestřáb. Asonance dává do provozu nové (v pořadí již druhé) webovské stránky, které naprogramuje Tomáš Křivánek a graficky navrhne Johana Krtochvílová.

2006

Práce na novém albu Jestřáb postupují pomalu ale jistě, domácí studio umožňuje nahrávání bez časového limitu, což je zbraň dvojsečná. Datum křtu nového alba je stanoveno na 15. říjen a během léta se začíná se zvukovými mixy. Na vyprodaném slavnostním pražském křtu v Národním domě na Smíchově se schází téměř 900 diváků. Kmotrem se stává šéfredaktor časopisu Folk&Country Michal Jupp Konečný. Po koncertě následuje slavnostní autogramiáda. V listopadu odjíždí Klára Lašťovičková na půlroční stáž do Irska studovat angličtinu a irskou lidovou hudbu a zpěv. Na místo asonanční flétnistky za ní nastupuje Anička Rábová. Na sklonku roku odchází do asonančního důchodu ze zdravotních důvodů také dlouholetý hráč na buzuki a kytaru Bohouš Sýkora. Tradiční vánoční brněnský koncert je spojen s brněnským křtem alba Jestřáb. Kmotrovství se opět důstojně ujme Jiří Moravský Brabec.

2005

Šéf kapely Honza dokončuje v suterénu svého domu stavbu nahrávacího studia, která začala už v listopadu 2004. V květnu je studio dokončeno a hned v něm začínají první práce na novém albu Jestřáb. V létě se objevují závažné zdravotní komplikace u flétnistky Marty Nollové a proto se místo ní na koncertech začíná objevovat Klára Lašťovičková s příčnou flétnou a whistle. Zvuk bicích se inovuje s příchodem nového nástroje – rozšířené digitální bicí soupravy, kterou bravurně ovládne Aleš Zimolka.

2004

Nový repertoár Asonance si žádá rozšíření perkusní sekce a do skupiny je proto přizván renomovaný bubeník Aleš Zimolka, který obsluhuje vedle různých bubínků hlavně digitální bicí zařízení Yamaha. Na první polovinu roku odjíždí pracovně do Kanady baskytarista Luboš Pick. Za něho hbitě zaskakuje ostřílený basák Mirek Sebera ze spřátelené skupiny Folklok (později Taboo).

2003

Začátek roku je ve znamení intenzivního nahrávání a míchání 17 nových písní alba Vzdálené ostrovy. Koncem dubna je práce ve studiu Bevox u konce a nové CD putuje do výroby. Slavnostní křest se odehrává opět dvakrát. Poprvé křtí Jiří Moravský Brabec v Brně 8. dubna a o dva dny později Velvyslanec Irska pan Joseph Hayes v Praze v KD Eden.

2002

Významnou událostí v roce 2002 byl koncert Asonance v Jízdárně Pražského hradu, který zahajoval festival Vítání jara a navštívilo jej kolem 900 diváků. Tento rok přináší ale také personální změnu – zpěvák Milan Štěrba odchází pracovat do Švýcarska a jeho místo po nějaké době zaujímá Petr Bohuslav, známý moderátor Country Rádia a vedle toho také člen skupiny Folklok, později přejmenované na Taboo. Druhou polovinu roku poznamená vážné onemocnění Mira, které nakonec naštěstí dopadne dobře. Koncem roku 2002 začínají práce na novém studiovém albu s názvem Vzdálené ostrovy.

2001

V tomto roce Asonance slaví 25 let svého trvání, a to na slavnostním koncertě v KD Eden v Praze, kde 800 diváků nadšeně tleská nejen jubilantům, ale také hostující taneční skupině Rinceoirí.

2000

Již v březnu roku 2000 jsou zahájeny nahrávací sekvence ve studiu Bevox a skupina intenzivně pracuje na novém studiovém projektu, který je pojmenován po titulní skladbě – skotské baladě Alison Gross. Album je dokončeno začátkem května a pokřtí ho slavnostně Jiří Moravský Brabec 23. května na koncertě v Brně a následně Jiří Černý na koncertě v pražském divadle ABC 28. května.

1998–99

Během jara je dokončeno v roce 1997 natočené živé album „Asonance Live“, které pokřtí 21.6.1998 na koncertě pro členy Klubu přátel Asonance ve Stodůlkách pan Aidan O'Hara, irský kuturní atašé v ČR. Klub přátel Asonance fúzuje s Bratrstvem Keltů, což někdo nazývá termínem „zaniká“, my však víme, že naši přátelé jen tak zaniknout neumějí. Skupina vyvíjí zatím nejvyšší koncertní aktivitu, především mimo Prahu (Prachatice, Beroun, Příbram, České Budějovice, Liberec, Brno), účastní se tradičně obsazovaných festivalů (Beltine, Zahrada). V roce 1998 též poprvé vystoupí na Prázdninách v Telči, vystoupí v aule Karolina na oslavách založení VUSu (spolu s Heurékou, Spirituál Kvintetem atd.). Archiváři skupiny počátkem roku 1999 s uspokojením konstatují, že všech nosičů všech alb skupiny se od roku 1992 prodalo již na 20000 kusů a že všechny samostatné koncerty skupiny za poslední tři sezony byly vyprodány. Petr Vacek na vlastní žádost omezuje své působení u skupiny na příležitostné hostování. Úspěšně pokračují práce na Velkém dvoudílném zpěvníku Asonance, který vychází v létě 1999 v nakladatelství Folk&Country. Skupina shromažďuje materiál na své šesté album, jehož natáčení je naplánováno na přelom let 1999 a 2000.

1997

Asonance zahajuje nový projekt, rozplánovaný na podstatnou část roku 1997. S počátkem roku začínají aranžérské práce, studiové práce jsou zahájeny o dva měsíce později. 19.2. natáčí skupina televizní pořad „Zahrada“ v Malostranské besedě a svátek sv. Patrika oslaví společným vystoupením s Irish Dew, Naholou 25 a Kukulínem v klubu Belmondo 15. března. Bohouš Sýkora se stává řádným členem skupiny. V květnu se uskuteční první večer pro členy Klubu přátel v Mlejně ve Stodůlkách, ze kterého pořídí Petr Benesch živou nahrávku. Skupina hraje na třetím ročníku slavnosti Beltine (100% účast na této slavnosti) a vystoupí v samostatném 90minutovém recitalu na Zahradě 97. Irské dudy Honzy Lašťovičky jsou rozšířeny nákupem regulátorů – dodatečných píšťal, které hráč drží na klíně. V září a říjnu pokračují intenzivně práce na novém albu, které skupina křtí na slavnostním koncertu v Edenu, dne 2.listopadu. Kmotrou alba se opět stává paní Marie Cross, irská velvyslankyně v ČR. Koncert vejde do dějin jako totálně přeprodaný (špatná dohoda mezi prodejci). Za zmínku stojí úspěšný koncertv Dělnickém domě v Brně. Sezonu zakončuje tradiční vánoční koncert ve Stodůlkách.

1996

17. března představuje koncertem v divadle „U Hasičů“ skupina své třetí album „Čarodějnice z Amesbury“ (CD i MC), které slavnostně pokřtí velvyslankyně Irska paní Marie Cross. Distribuce alba se důstojně ujímá Bratrstvo Keltů a Tomáš Křivánek; v jejich péči se album rázem dostává na první místo z hlediska počtu prodaných kusů v prodejně Folk&Country v Seifertově 13 v Praze a vydrží tam tři měsíce. S výjimkou prázdnin, kdy prodejnost ovlivňují letní festivaly, se „Čarodějnice“ drží v první desítce po celý rok. V květnu vyprodá skupina divadlo ABC při oslavách 20 let svého trvání. Skupina již tradičně obsadí slavnost Beltine, v létě vystoupí na festivalu Zahrada 96 ve Strážnici a na podzim podruhé vyprodá ABC svým samostatným recitálem. Pět podzimních premiérových skladeb předznamenává přípravu nového projektu. Se skupinou hostuje Bohouš Sýkora, hráč na irské buzuki.

1995

Obě předchozí alba skupiny vycházejí z iniciativy Jirky Matějčka na společném CD „Asonance 1&2“, které je jím představeno na koncertě v Městské knihovně 20.4.1995. Skupina vystupuje ve „Snídani s Novou“. Začíná také spolupráce s Tomášem Křivánkem a jeho „Bratrstvem Keltů“, skupina se účastní premiérového ročníku slavnosti Beltine – 30.4.1995 ve Žďáru nad Sázavou. Skupina vystoupí v předsálí Lucerny při slavnostní premiéře filmu „Rob Roy“. V létě vyjíždějí do Irska Honzové Lašťovička a Ráb a Mirko Rokyta, aby se aktivně zúčastnili letní školy a festivalu. Příchod irských loketních dud, na které hraje J. Lašťovička, znamená další kvalitativní skok ve zvuku instrumentální sekce. V druhém pololetí roku je založen „Klub přátel Asonance“, který se vyvinul z původní databáze adres těch, kteří si přáli být informováni o vystoupeních skupiny. Pro členy klubu začíná vydávání „Zpravodaje“. V závěru roku přichází opět na řadu studio Bevox. Po předchozích zkušenostech se skupina rozhoduje své třetí album produkovat vlastními silami.

1993–1994

Ze zahraničí se vrací Milan Štěrba a z emigrace Petr Vacek. Skupina začíná více koncertovat, vyjíždí i do zahraničí, z toho dvakrát na festival skotské a irské hudby do Poznaně. Zajímavé podněty přinese rovněž studijní cesta do Irska v létě 1994. Druhý projekt skupiny nese název „Duše mé lásky“. Album je natáčeno opět ve studiu Bevox v březnu-červnu 1994 a vychází opět pouze na kazetě. Jeho kmotrou se stává na koncertě 16.11.1994 ve Stodůlkách Zuzana Hanzlová ze skupiny C&K Vocal. Nástrojový park skupiny posílí originální irské buzuki a svislý buben z kozlí kůže bodhrán (čti „bourón“).

1990–1992

Začíná vydávací období Asonance. Nejprve je v domácím studiu Jirky Dospěla, tehdejšího dvorního zvukaře skupiny, nahrána důležitá demokazeta Asonance 1990 (již s basou a klávesami), která se stala generálkou na projekt „Dva havrani“. Ke skupině přichází Jirka Matějček jako manažer. Se skupinou spolupracuje Rory Allardice (Skotsko) a má s ní několik společných vystoupení. Na jaře 1992 se skupina noří do studia Bevox Petra Benesche a Míry Formánka (známých to zvukařů z Petynky), kde během několika týdnů v období květen – červen nahrává první studiové album „Dva havrani“, vydané v roce 1992, tehdy pouze na kazetě. V listopadu hraje skupina při živém přenosu pořadu Tobogán. Dlouhodobý pracovní pobyt Milana Štěrby v zahraničí oslabí jeho aktivity u skupiny v tomto období.

1985–1990

V této pětiletce pobývá ve skupině i druhý houslista Jiří Nohel; zvuk zdvojených houslí či houslových dvouhlasů je pro toto období charakteristický. Instrumentální sekce se postupně propracovává k dnešnímu zvuku; v roce 1985 přichází Marta Fiklíková (později Nollová) a její flétny. Kontrabas Pavla Lašťovičky je v roce 1987 nahrazen nejprve kontrabasem a poté baskytarou Luboše Picka, od konce roku 1989 umožňují klávesy Mirko Rokyty simulovat trubky, cemballa, akordeon i piano. Především však v roce 1985 přichází do skupiny absolventka pražské konzervatoře Hanka Horká (zpěv) a stává se hlavním trumfem vokální sekce. Demokazety z let 1986 a 1989 ukazují, že zvuk a repertoár skupiny byl již ve druhé polovině 80. let vyhraněný a víceméně charakteristický, některé písně a skladby z této doby (například Dva havrani) jsou na repertoáru Asonance dodnes.

1980–1985

V roce 1980 do skupiny přichází Petr Vacek (zpěv), který se ujme basových partů. Jeho první období ve skupině je ukončeno emigrací do USA v roce 1984. V roce 1985 jej nahrazuje Roman Slaboch, který je u skupiny dodnes. Petr se z emigrace vrátí zpět do skupiny až po roce 1990 a pobude v ní do roku 1999. Ve skupině také krátce setrvají zpěvačky Renata Bělorová, Yveta Kasalická, Veronika Glyknerová, Alena Charvátová a Vendula Hugová, načas ve skupině působí i Jan Hugo (flétna). V roce 1982 přichází a dodnes zůstává Jan Ráb, jehož housle posunou instrumentální zvuk skupiny dále směrem k Irsku. Je vidět, že tato pětiletka je obdobím hledání personální sestavy skupiny, které se završí až v dalších pěti letech.

1978

Honza přivádí do skupiny Blanku Štejfovou, a posiluje tak nejen vokální sekci, neboť Blanka se později stane Lašťovičkovou, což v sobě pro budoucnost skrývá i další potenciál personálního růstu skupiny. Ve finálovém kole „Písní dlouhejch cest 1978/79“ obsazuje skupina 2. místo a tím poprvé vstoupí do povědomí nejen členů skupiny.

1977

Do skupiny přichází Eva Fibingerová-Schneiderová (zpěv), která vydrží až do roku 1980, a Denisa Vondráčková (kytara, zpěv), jejíž alt a vokální aranže postupně dotvářejí zvuk vokální sekce skupiny do dnešní podoby.

1976

Na pražském gymnáziu Jana Nerudy vzniká postupně, vývojem z "táborákového kytarového producírování" jádro budoucí skupiny ve složení Jan a Pavel Lašťovičkovi, Milan Štěrba a František Korecký. Pavel (kontrabas) vydrží ve skupině 10 let, František (kytara, zpěv) s přestávkami až do roku 1993 a Milan do roku 2002. Jan Lašťovička (vedoucí; původně kytara, zpěv) ve skupině zůstává (postupně jako jediný z otců zakladatelů) po celou dobu její existence. Původní repertoár skupiny je směsí folku a country, později pod vlivem Joan Baez přicházejí na scénu americké a britské balady, které skupinu nasměrují k lidové hudbě britských ostrovů a poodhalí jejich původ.

 

Současní členové

 ... seřazení podle délky členství ve skupině
  

Jan Lašťovička

umělecký vedoucí
irské loketní dudy, kytara, buzuki, el. kytara, vokály

od 1976

   

Jan Ráb

housle

od 1982

   

Roman Slaboch

sólový zpěv, vokály, perkuse

od 1984

 
   

Luboš Pick

basová kytara,
kytara, buzuki, vokály

od 1987

   
 

Mirko Rokyta

klávesy Roland XP30
Kurzweil PC3

od 1989

 

Petr Bohuslav

sólový zpěv, kytara, mandolína, vokály

od 2002

 

Klára Fanta, roz. Lašťovičková

sólový zpěv, vokály,
flétna, whistle

od 2005

 

Jan Gajdoš Doležal

bicí (Yamaha DTXTREME III nebo "živá sada")

od 2016

 
 

Petra Sladká

zpěv, vokály

od 2022

Fotografie © Fotogaba, Gabriela Krbcová, www.fotogaba.cz   
Fotografie Petry Sladké © Michal Fanta,  michalfanta.com

Bývalí členové

... seřazení podle roku nástupu do skupiny